Uno – czym jest i jak się gra?

2023-01-24 0 Comments

Gra uno to gra karciana, w której gracze mają na celu wyłożenie wszystkich swoich kart. Gra polega na tym, żeby ułożyć jak najwięcej kart o tej samej wartości lub tej samej kolory. Jeśli gracz nie może dobrać żadnej karty, musi bronić się przed wzięciem karty ze stosu. W uno można grać od 2 do 10 osób.

Gra zaczyna się od rozdania każdemu z graczy po siedmiu kart. Następnie gracz, który ma kartę o najwyższej wartości, rozpoczyna pierwszą rundę gry. Runda polega na tym, że gracz bierze jedną z dwóch możliwości: albo dobiera jedną z siedmiu kart ze stosu i odkłada jedną z nich na stół, albo bierze cały stos i odkłada jedną z nich na stół. Jeśli gracz ma dwie lub więcej kart o tej samej wartości lub tej samej kolory, może je od razu odłożyć na stół. Kolejnym graczem jest osoba po lewej stronie poprzedniego gracza. Gra toczy się tak długo, aż jeden z graczy wyłoży wszystkie swoje karty. Wtedy liczy się ilość punktów każdego gracza. Punkty są liczone według wartości posiadanych przez gracza kart – im większa wartość, tym więcej punktów. Gracz, który uzbiera pierwszy 100 punktów, wygrywa całą partię.

Uno – czym jest i jak się gra?

Uno to karciana gra licytacyjna, w której używa się specjalnie do tego celu przygotowanej talii. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart. W Uno stosuje się aż cztery rodzaje kart:

  • karty numerowane od 0 do 9,
  • dwie karty „Pauza”,
  • dwie karty „Dobierz dwa”,
  • trzy karty „Wymiana koloru”,
  • cztery karty „Wymiana strony”.

Uno – poznaj grę!

Uno to kultowa gra karciana, w której używa się specjalnie oznaczonych kart do zbierania punktów. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart przez gracza. Uno można grać w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy kilka osób, aby rozpocząć zabawę.

Gra polega na tym, żeby ułożyć jak największą liczbę kart o tej samej wartości lub tej samej barwie. Karty są podzielone na 4 kolory: czerwony, niebieski, zielony i żółty. Wartości od 0 do 9 oraz dwie dodatkowe: dwójka i pas. Pas oznacza przerwanie gry, a dwójka – obowiązek przekazania 2 kart swojemu przeciwnikowi.

Uno – nauka gry

Uno to gra karciana, w której gracze muszą pozbyć się wszystkich kart z ręki. Aby to zrobić, muszą oni używać swoich kart do dobierania lub pasażu kart innym graczom. Dobieranie oznacza, że ​​gracz bierze jedną kartę ze stosu i odkłada ją na swoje miejsce. Pasaż oznacza, że ​​gracz bierze jedną lub więcej kart ze swojego ruchu i przekazuje je innej osobie.